Designerski oczyszczacz powietrza AirgoClean® 11 E z filtrem HEPA

Nr prod. 1580001011
Oszczędzasz: 304.84 zł
543,96 zł 239,12 zł z VAT

Pokaż cenę netto

Designerski AirgoClean® 11 E z filtrem HEPA

Usuwa z powietrza pomieszczenia do 99,97 % wirusów, bakterii, pyłu drobnego i alergenów, jak pyłki, roztocza kurzu, łupież zwierzęcy
Redukuje obecność substancji szkodliwych w powietrzu pomieszczenia i poprawia jakość życia

Designerski oczyszczacz powietrza AirgoClean® 11 E tworzy połączenie ponadczasowej elegancji z wydajną technologią oczyszczania powietrza HEPA. Dzięki swojej wysokiej jakości matowoczarnej powierzchni i cylindrycznej estetyce kompaktowy oczyszczacz powietrza stanowi optycznie wartość dodaną w otoczeniu prywatnym czy zawodowym. I to wciąż koncentrując się na najistotniejszym – dostarczaniu w Twoim domu zdrowszego powietrza do oddychania. Własne cztery ściany to nasza bezpieczna ostoja służąca do nabrania sił i korzystania z życia całą piersią. Tutaj chcemy dobrze się czuć, bez obaw o wystawienie naszego zdrowia na działanie substancji przenoszonych drogą powietrzną.

Czyste powietrze to podstawa zdrowego życia

Każdego dnia podczas oddychania korzystamy z ok. 20 tys. litrów powietrza. Odpowiada to ciężarowi 25 kilogramów i przekracza znacznie ilość spożywanych codziennie pokarmów i płynów. Wybierając produkty spożywcze kierujemy się ich świeżością, pochodzeniem i składem, natomiast w przypadku powietrza niewiele uwagi poświęcamy jego jakości. Należy pamiętać, że czyste powietrze jest podobnie ważne dla naszego zdrowia co samopoczucie i wydajność zawodowa, wyważony sposób odżywiania się, ruch oraz wystarczający sen.

Lotne substancje szkodliwe w powietrzu wpływają na zdrowie

Niezaczyszczone powietrze nie jest oczywistością. Wirusy, pył drobny, bakterie, zarodniki grzybów, roztocza kurzu, łupież zwierzęcy i nieprzyjemne zapachy zanieczyszczają powietrze w pomieszczeniu mieszkalnym oraz pracy. Do tego warto nadmienić, iż w wielu miejscach nawet powietrze w obszarze na zewnątrz wykazuje wysokie stężenie pyłem drobnym. Te niewielkie cząsteczki o średnicy mniejszej niż 2,5 mikrometra (PM2.5) przedostają się do naszego prywatnego otoczenia, a następnie poprzez wdychanie do ciała człowieka. Nowe badania dowodzą, że owe nanocząsteczki, począwszy już od dzieci, mogą prowadzić do zmian zdrowotnych.

Oczyszczacz powietrza AirgoClean® 11 E dostarcza czystego powietrza w Twoim życiu.

Wysokiej klasy filtr HEPA 3 w 1 (składający się z filtra HEPA, filtra karbonowego oraz filtra wstępnego) odfiltrowuje z powietrza pomieszczenia do 99,97 % wszystkich cząsteczek o wielkości do 0,3 µm – odpowiada to rozmiarom najczęściej przenoszonych przez powietrze niepożądanych elementów, jak wirusów i bakterii. Po przepływie zanieczyszczonego powietrza pomieszczenia przez filtr uzyskuje się czyste, sterylne powietrze przefiltrowane w standardzie HEPA, które wolne jest od substancji chorobotwórczych. Proces ten przebiega w pełni automatycznie dzięki najnowocześniejszym czujnikom pyłu i jakości powietrza, za pomocą kórych na bieżąco mierzona jest jakość powietrza i rozpoznawane są zmiany – następnie z inteligentnie dozowaną mocą oczyszczania wdrażane jest odpowiednie przeciwdziałanie. Oczyszczanie powietrza dopełnione zostaje jonizacją unoszących się wokół większych cząsteczek (włosów zwierząt, pyłków i kurzu), wskutek czego opadają one na podłoże, po czym zostają zassane przez strumień powietrza AirgoClean® 11 E i następuje ich odfiltrowanie w filtrze wstępnym. Regulowana w trzech poziomach dmuchawa z maksymalnym przerobem powietrza 120 m³/h umożliwia odczuwalną poprawę jakości powietrza w pomieszczeniach do 15 m² wzgl. 38 m³.

Kolorowy wskaźnik jakości powietrza LED

W trybie automatycznym AirgoClean® 11 E uwidacznia wartość jakości powietrza, która w innym przypadku pozostaje niewiadomą. Trzystopniowy wyświetlacz świeci stosownie do pomierzonej jakości powietrza na zielono, niebiesko lub czerwono. Prędkość wentylacji i połączona z nią wydajność oczyszczania powietrza regulowane są na podstawie jakości powietrza:

Zielony: dobra jakość powietrza
Niebieski: średnia jakość powietrza
Czerwony: zła jakość powietrza

Zdrowe powietrze o każdym czasie w każdym miejscu

Nie pozostaw jakości powietrza w pomieszczeniu łasce losu. Zadbaj aktywnie o ochronę zdrowia Twojej rodziny. Pomieszczeniowy oczyszczacz powietrza AirgoClean® 11 E przez okrągłą dobę poprawia jakość powietrza i pozostawia Ci wolność korzystania ze zdrowego życia.

Szybkie 360° oczyszczanie powietrza

Powietrze wokół cylindrycznie wykonanego urządzenia zostaje zassane z optymalnym strumieniem, oczyszczone w wysokowydajnym filtrze HEPA 360° i poprzez wylot powietrza ze stabilnymi lamelkami równomiernie oddane z powrotem do pomieszczenia.

Obszary zastosowań i wielkości pomieszczeń:

Filtracja pyłu drobnego, pyłków i włosów zwierzęcych (CADR):

Przeznaczenie do pomieszczeń do 15 m² / 37,5 m³.

Filtracja wirusów SARS-CoV-2 i ogólna ochrona przed infekcjami (grypa, przeziębienie, odra itd.)

W 6 cyklach wymiany powietrza (biuro, pomieszczenia konferencyjne) do pomieszczeń do maks. 8 m² / 20 m³.
W 10 cyklach wymiany powietrza (przychodnie, pokoje zabiegowe) do pomieszczeń do maks. 5 m² / 12,5 m³.

Wskazówka: Podczas zastosowania w maksymalnej kubaturze urządzenie pracuje na najwyższym poziomie wentylacji! Aby osiągnąć optymalną kombinację z maksymalnego utrzymania w czystości powietrza oraz minimalnego poziomu hałasu, zalecamy przy planowaniu użycia umieszczenie go w pomieszczeniu o ok. 30 % mniejszym, aniżeli określa to możliwa wielkość maksymalna. W ten sposób urządzenie może również filtrować w cichszym poziomie wentylatora.

Tryb automatyczny z inteligentnie sterowanym oczyszczaniem powietrza

Oprócz ręcznego sterowania wydajnością oczyszczania powietrza AirgoClean® 11 E posiada inteligentny "Air Quality Sensor" do reagowania w czasie rzeczywistym na zmianę jakości powietrza pomieszczenia. Posiadający wysoką czułość czujnik jakości powietrza na bieżąco mierzy zanieczyszczenie powietrza pyłem drobnym i od razu rozpoznaje nawet najmniejszą zmianę – aby następnie odpowiednio dostosować oczyszczanie powietrza. Wydajność powietrza i filtracyjna urządzenia automatycznie zostaje dopasowana do niezbędnego poziomu, pozwalającego na usunięcie w krótkim czasie cząsteczek lotnych z powietrza pomieszczenia.

Timer z automatycznym wyłączaniem

Łatwo programowalny timer umożliwia włączenie na jeden z wybranych czasów działania. Odliczanie do automatycznego wyłączenia może być ustawione na 1, 2, 4 lub 8 godzin. Zgodnie z zasadą work-life-balance, do której dostosowana jest także długość działania urządzenia.

Cicha praca

Z emisją hałasu wynoszącą maks. 43 dB (A) AirgoClean® 11 E zachwycająco cicho oczyszcza powietrze pomieszczenia. Tak cicho, że nawet podczas uruchomionego urządzenia w sypialni można bez przeszkód cieszyć się spokojnym snem.

Oczyszczacz powietrza AirgoClean® 11 E zmniejsza stężenie substancji szkodliwych w powietrzu pomieszczenia i chroni przed przenoszonymi drogą powietrzną zarazkami chorobotwórczymi. Czyste, przefiltrowane powietrze pomieszczenia poprawia samopoczucie i podnosi wydajność.

Zdrowy klimat w pomieszczeniu dzięki technologii filtracyjnej "Triple Protection"

Poprzez połączenie trzech różnych technologii filtracyjnych alergeny i niechciane cząsteczki, jak i zarazki chorobotwórcze, zostają skutecznie odfiltrowane z powietrza wnętrza pomieszczenia.

Filtr HEPA

W filtrze HEPA przechwytywane zostają wirusy, bakterie, pyłki, alergeny, cząsteczki pyłu drobnego i zarodniki grzybów o wielkości do 0,3 mikrometra. Ze względu na wysoki stopień separacji wynoszący 99,97 % filtry tej klasy filtracyjnej stosowane są we wrażliwych na higienę obszarach laboratoryjnych oraz w wytwarzaniu produktów spożywczych. Znakomite warunki do zamiany swoich czterech kątów w oazę dobrego samopoczucia z czystym, przefiltrowanym powietrzem pomieszczenia.

Filtr karbonowy

Idealny dla posiadaczy zwierząt domowych. Sprawdzony filtr HEPA ze zintegrowanym filtrem karbonowym (składającym się z substancji węglowej) oprócz substancji szkodliwych skutecznie neutralizuje z powietrza otoczenia także zapachy zwierząt, jak psi zapach (zapach własny ciała zwierzęcia), mocz psa lub kota.

Filtr wstępny DACRON®

DACRON® to oznaczenie pozyskiwanych syntetycznie z poliestru włókien ciągłych, które ze względu na swoje wyjątkowo neutralne alergicznie właściwości nadają się idealnie jako filtr wstępny w oczyszczaniu powietrza. Wytwarzane tym sposobem filtry wstępne z włókien syntetycznych są bardzo wytrzymałe na rozrywanie, długożywotne i nie wchłaniają wody. Począwszy od filtra z włókna syntetycznego z powietrza pomieszczenia oddzielane są zapachy niewielkie do średnich, większy kurz domowy oraz włosy zwierząt.

Szybka i łatwa wymiana filtra

Podobnie łatwo jak obsługa AirgoClean® 11 E następuje także szybka wymiana wstępnie zamontowanego filtra. Pokrywę urządzenia można zdjąć jednym ruchem ręki, bez użycia narzędzi. W ten sposób można przeprowadzić optyczną kontrolę filtra wstępnego, filtra karbonowego i filtra HEPA, a w razie potrzeby dokonać wymiany.

Czyste powietrze do zdrowszego życia, lepszego samopoczucia i podwyższonej wydajności – oczyszczacz powietrza AirgoClean® 11 E czyni to możliwym.

Skuteczny wobec:

 • Pyłków i alergenów zwierząt domowych
 • Pyłu drobnego, kurzu domowego i pozostałości po roztoczach kurzu
 • Wirusów, bakterii i zarodników pleśni
 • Dymu papierosowego i nieprzyjemnych zapachów


Praktyczne zalety:

 • System filtrowania powietrza 3 w 1 z filtrem HEPA, filtrem karbonowym i filtrem wstępnym DACRON®
 • Skuteczna filtracja HEPA cząsteczek lotnych i substancji szkodliwych
 • Trzystopniowe wyświetlanie jakości powietrza w kolorach LED (zielony, niebieski, czerwony)
 • Skierowany do w pełni automatycznego oczyszczania powietrza w pomieszczeniach do 38 m³
 • Kubatura oczyszczania maks. 120 m³/h
 • 3 stopnie dmuchawy
 • Kompaktowy i wydajny, prosta obsługa
 • Nieskomplikowana i szybka wymiana filtra
 • Tryb automatyczny
 • Kontrolka filtra
 • Niski poziom hałasu: maks. 43 dB(A)
 • Niski pobór energii
 • Przyjazny dla alergików


Uwaga! Używaj wyłącznie oryginalnych filtrów zastępczych Trotec. Tylko one są odpowiednie i przetestowane z Twoim urządzeniem. Korzystne cenowo zamienniki najczęściej nie posiadają podanych wartości filtracyjnych lub nie przetwarzają takich ilości powietrza, które przewidziane są do Twojego urządzenia. Podczas stosowania tanich filtrów zamiennych do ochrony przed zakażeniem wirusami powstaje potencjalne ryzyko zdrowotne. Dlatego dla własnego bezpieczeństwa stosuj wyłącznie oryginalne filtry Troteca.

Dane techniczne
Informacje ogólne
  Numer części 1.580.001.011
Ilość powietrza
  Przystosowany do pomieszczeń o wielkości do [m²/m³] 15 m² /38 m³
  Stopień 1 [m³/h] 42
  Stopień 2 [m³/h] 72
  Stopień 3 [m³/h] 120
Parametry elektryczne
  Przyłącze sieciowe 100 - 240 V/50 - 60 Hz
  Pobór mocy [kW] 0,011
  Nominalny pobór prądu [A] 1
Zasilanie elektryczne
  Wtyczka przyłączeniowa CEE 7/16
  Długość przewodu [m] 1,5
Wartości hałasu
  Stopień 1 - Dystans 1 m [dB(A)] 25
  Stopień 2 - Dystans 1 m [dB(A)] 34
  Stopień 3 - Dystans 1 m [dB(A)] 43
Wentylator
  osiowy
  promieniowy
  Stopnie dmuchawy 3
  Klasa ochronności II
Wymiary zewnętrzne
  Długość (bez opakowania) [mm] 240
  Szerokość (bez opakowania) [mm] 240
  Wysokość (bez opakowania) [mm] 335
Masa
  (bez opakowania) [kg] 2
Wyposażenie, zalety, funkcje
Wyposażenie
  Czujnik jakości powietrza
  Wskaźnik jakości powietrza
  Włącznik
  Przyciski membranowe
  Cyfrowy wyświetlacz
  Kontrolka pracy
  Czujnik kurzu
  Funkcja timera
  Jonizacja
  Wylot jonów ujemnych
  Tryb automatyczny
  Wskaźnik zanieczyszczenia filtra
  Funkcja wentylacji
  Tryb Turbo
Wskaźnik wymiana filtra
  Filtr główny
  Filtr wstępny
Filtr
  wstępny Włókna syntetyczne
  zawiesin Filtr węglowy HEPA
  Skuteczność filtra 99,97%
Mobilność
  Podpory ze stopami

 Wyposażenie seryjne

 Wyposażenie dodatkowe

 brak

Zamówienia na firmę: tutaj
 

Obsługa Klienta:

pon. - czw.: 8:00 - 17:30,

pt.: 8:00 - 17:00


Sklep internetowy:

+48 22 307 53 62

E-mail:

online-pl@trotec.com
Obsługa firm – oddział w Podolszynie Nowym:

+48 22 307 53 60

E-mail:

info-pl@trotec.com


Adres:

Trotec Sp. z o.o. Sp.K

ul. Olszynowa 9, Podolszyn Nowy

05-090 Raszyn