Designerski oczyszczacz powietrza AirgoClean® 170 E z filtrem HEPA

Nr prod. 1580001039
Oszczędzasz: 514.73 zł
1 379,85 zł 865,12 zł z VAT

Pokaż cenę netto

Designerski AirgoClean® 170 E z filtrem HEPA

Automatyczna ochrona 360° HEPA przed przenoszonymi drogą powietrzną zawiesinami/substancjami szkodliwymi, zarazkami i alergenami – z pomiarem jakości powietrza w czasie rzeczywistym
Na wskroś czyste powietrze w domu i na stanowisku pracy

Do 90 procent naszego czasu spędzamy wewnątrz pomieszczeń i, w zależności od nawyków spania i wieku, pomiędzy 6 a 12 godzin w sypialni. Własne cztery ściany to nasza bezpieczna oaza, do której chcemy powracać i czuć się w niej dobrze. Bez obaw o substancje przenoszone drogą powietrzną. Wystarczający powód, aby z inteligentnym oczyszczaczem powietrza AirgoClean® 170 E stworzyć w domu jakość powietrza, na jaką zasługujesz i oddychać czystym powietrzem.

Nieskazitelne pod względem higieny powietrze to podwaliny naszego zdrowia. Czyste powietrze nie jest jednak oczywistością.

Alergeny i niekorzystne elementy, jak bakterie, wirusy, pył drobny, zarodniki grzybów, roztocza kurzu, łupież zwierzęcy, zapachy i lotne związki organiczne zanieczyszczają powietrze w pomieszczeniu mieszkalnym oraz pracy. Do tego warto nadmienić, iż w wielu miejscach nawet powietrze w obszarze na zewnątrz wykazuje wysokie stężenie pyłem drobnym. Te niewielkie cząsteczki o średnicy mniejszej niż 2,5 mikrometra (PM2.5) przedostają się do wnętrza pomieszczeń przez okna i drzwi, a następnie podczas oddychania do ciała człowieka. Liczne badania dowodzą, że owe nanocząsteczki mogą prowadzić do zmian zdrowotnych.

Oczyszczacz powietrza AirgoClean® 170 E przepędzi z Twego życia niezdrowe powietrze w pomieszczeniu.

Chroń siebie i najbliższych poprzez czyste powietrze przefiltrowane w standardzie HEPA, które w 99,7 % wolne jest od chorobotwórczych substancji lotnych. W pełni automatycznie dzięki najnowocześniejszym czujnikom jakości powietrza, z którymi możesz na bieżąco mierzyć jakość powietrza w pomieszczeniu i rozpoznać zmiany – a następnie z inteligentnie sterowaną wydajnością oczyszczania powietrza odpowiednio zareagować. Regulowana w pięciu poziomach dmuchawa z maksymalnym przerobem powietrza 350 m³/h umożliwia odczuwalną poprawę jakości powietrza w pomieszczeniach do 42 m².

360° oczyszczanie powietrza z technologią filtracji HEPA „Triple Protection“

Ponadczasowa elegancja w smukłej designerskiej obudowie. Wyposażony w wysokowydajny system filtracyjny klasy ochronnej E12 wraz z filtrem wstępnym DACRON® i filtrem karbonowym mobilny oczyszczacz powietrza AirgoClean® 170 E stanowi wyraźny wkład w poprawę jakości powietrza pomieszczenia. Cylindryczny design urządzenia z wlotem powietrza 360° umożliwia elastyczne umieszczenie w prawie każdym miejscu. Aerodynamicznie uformowane lamele przewodzące powietrze na wylocie powietrza gwarantują optymalny podział oczyszczonego powietrza. Lamele o spiralnym kształcie tworzą tym samym nie tylko atrakcyjną, stylową nutkę, ale i dodatkowo przyspieszają zawirowanie i tym samym rozprowadzanie czystego powietrza w całym pomieszczeniu. Trzystopniowe wyświetlanie wskaźnika PM2.5 w kolorze poinformuje Cię w czasie rzeczywistym o jakości otaczającego powietrza w pomieszczeniu.Komfortowe wyposażenie oczyszczacza AirgoClean® 170 E dopełnione zostaje trybem turbo do przyspieszonej wentylacji pomieszczenia, która w nagłych sytuacjach zapewnia wyjątkowo szybkie i skuteczne oczyszczanie powietrza we wnętrzu pomieszczenia. Oprócz tego komfortowy oczyszczacz powietrza posiada tryb nocny z cichą pracą wentylatora, wskaźnik wymiany filtra w ściemnianym wyświetlaczu cyfrowym LED oraz funkcję memory, która zapisuje ostatnie ustawienia urządzenia w przypadku odcięcia zasilania.

Kolorowy wskaźnik jakości powietrza pokazujący wartość PM2.5

Trzystopniowy wyświetlacz jakości powietrza AirgoClean® 170 E uwidacznia wartość jakości powietrza, która zazwyczaj pozostaje niewiadomą. Oprócz numerycznego wyświetlania wartości PM 2.5 (ilość cząsteczek pyłu drobnego < 2,5 µm) wizualny wskaźnik w postaci LED-owych diod informuje o stopniu czystości powietrza otoczenia:

Prędkość wentylacji i połączona z nią wydajność oczyszczania powietrza w trybie automatycznym służą do regulacji jakości powietrza:

Zielony: znakomita jakość powietrza – wartość PM2.5: 0 - 35
Niebieski: dobra jakość powietrza – wartość PM2.5: 36 - 116
Czerwony: zła jakość powietrza – wartość PM2.5: > 116

Co oznacza wartość PM2.5?

PM2.5 określa przepuszczalne przez płuca cząsteczki pyłu drobnego o średnicy mniejszej niż 2,5 µm. Te drobne cząsteczki ze względu na swoje niewielkie wymiary stanowią ryzyko zdrowotne, gdyż głębiej wnikają w drogi oddechowe, system krążenia oraz do mózgu, gdzie następnie osadzone mogą prowadzić do uszczerbku organów. Organizacja WHO z projektem REVIHAAP doszła do wniosku, że pył drobny może skutkować miażdżycą, wpływać na rozwój płodu i wywołać schorzenia dróg oddechowych u dzieci.

Czysto odfiltrowane powietrze pomieszczenia poprawia jakość życia i samopoczucie

Dobre i czyste powietrze to istotny wymóg dobrego zdrowia. Nie pozostaw kontroli tej ważnej życiowo przestrzeni łasce losu. Urzekający formą designerski oczyszczacz powietrza w pomieszczeniu AirgoClean® 170 E na okrągło strzeże jakości powietrza i daje Ci wolność korzystania ze zdrowego życia pełną piersią.

Obszary zastosowań i wielkości pomieszczeń:

Filtracja pyłu drobnego, pyłków i włosów zwierzęcych (CADR):

Przeznaczenie do pomieszczeń do 42 m² / 105 m³.
Trotec zaleca* 32 m² / 80 m³

Filtracja wirusów SARS-CoV-2 i ogólna ochrona przed infekcjami (grypa, przeziębienie, odra itd.)

W 6 cyklach wymiany powietrza (biuro, pomieszczenia konferencyjne) do pomieszczeń do maks. 23 m² / 57 m³.
Trotec zaleca* 17 m² / 42 m³.
W 10 cyklach wymiany powietrza (przychodnie, pokoje zabiegowe) do pomieszczeń do maks. 14 m² / 35 m³.
Trotec zaleca* 11 m² / 27 m³.

Wskazówka: Podczas zastosowania w maksymalnej kubaturze urządzenie pracuje na najwyższym poziomie wentylacji! Aby osiągnąć optymalną kombinację z maksymalnego utrzymania w czystości powietrza oraz minimalnego poziomu hałasu, zalecamy przy planowaniu użycia umieszczenie go w pomieszczeniu o ok. 30 % mniejszym, aniżeli określa to możliwa wielkość maksymalna. W ten sposób urządzenie może również filtrować w cichszym poziomie wentylatora.

 * W materiałach reklamowych wartość maksymalna podawana jest najczęściej jako "zalecana wielkość pomieszczenia". Aby osiągnąć dobre połączenie utrzymania powietrza w czystości oraz poziomu dźwięku podane przez nas dane jako wielkość zalecana bazują na poziomie dźwięku wynoszącym 37 dB(A).

Inteligentnie sterowane oczyszczanie powietrza w trybie automatycznym

Oprócz ręcznego sterowania wydajnością oczyszczania powietrza w 5 poziomach AirgoClean® 170 E posiada inteligentny "Air Quality Sensor" do reagowania w czasie rzeczywistym na zmienioną jakość powietrza pomieszczenia. Posiadający wysoką czułość czujnik jakości powietrza na bieżąco mierzy zanieczyszczenie substancjami szkodliwymi i od razu rozpoznaje nawet najmniejszą zmianę – aby następnie odpowiednio dostosować oczyszczanie powietrza. Wydajność powietrza i filtracyjna urządzenia automatycznie zostaje dopasowana do niezbędnego poziomu, pozwalającego na usunięcie w krótkim czasie cząsteczek lotnych z powietrza pomieszczenia.

Tryb turbo

Moduł pracy turbo służy w szczególności do przyspieszonego przewiewu pomieszczenia, gdzie przykładowo w nagłych sytuacjach potrzebne jest wyjątkowo szybkie i skuteczne oczyszczanie powietrza we wnętrzu pomieszczenia. Powietrze zostaje wtedy szybko oczyszczone do optymalnego poziomu poprzez użycie najwyższrgo stopnia wentylatora. W ten sposób powietrze można szybko i łatwo oczyszczać na dobrym jakościowo poziomie w pomieszczeniach konferencyjnych, kantynach czy świetlicach. Alergicy, którzy otwierają okno celem przewietrzenia, w ciągu kilku minut otrzymują powietrze odfiltrowane z pyłków lub kurzu. W trybie turbo urządzenia AirgoClean® 170 E przenoszone drogą powietrzną zawiesiny i szkodliwe substancje zostają usunięte z powietrza pomieszczenia poprzez zastosowanie największego stopnia wentylacji z najwyższą mocą oczyszczania powietrza, a powietrze zostaje oczyszczone do optymalnego poziomu.

Niemalże bezgłośna praca w trybie nocnym

Czysto przefiltrowane powietrze pomieszczenia umożliwia cichy tryb nocny z 20 dB(A) posiadający zciemniane podświetlanie. Strumień powietrza dopasowany zostaje automatycznie do snu, a wydajność powietrza jest ustawiona na najniższym poziomie wentylacyjnym.

Oczyszczacz powietrza AirgoClean® 170 E chroni przed przenoszonymi drogą powietrzną zarazkami. Czyste, odfiltrowane powietrze pomieszczenia poprawia samopoczucie i zwiększa wydajność.

Aerodynamicznie wykonane lamele wydmuchu powietrza

Aerodynamicznie ukształtowane lamele wydmuchu AirgoClean® 170 E dbają o efektywnny podział świeżego powietrza wewnątrz pomieszczenia, co prowadzi do łagodnej i wolnej od przeciągów wymiany powietrza. Podczas gdy konwencjonalne oczyszczacze powietrza przefiltrowane powietrze w pomieszczeniu wydmuchują tylko pionowo, AirgoClean® 170 E rozprowadza czyste powietrze równomiernie we wszystkich kierunkach. Poprzez poziomo skierowane lamele powietrze otoczenia zostaje na dużej powierzchni przewiane czystym powietrzem.

Zdrowy klimat mieszkalny dzięki technologii filtracji "Triple Protection"

Poprzez połączenie trzech różnych technologii filtracyjnych alergeny i niechciane cząsteczki, jak i zarazki chorobotwórcze, zostają skutecznie odfiltrowane z powietrza wnętrza pomieszczenia.

Filtr wstępny DACRON®

DACRON® to oznaczenie pozyskiwanych syntetycznie z poliestru włókien ciągłych, które ze względu na swoje wyjątkowo neutralne alergicznie właściwości nadają się idealnie jako filtr wstępny w oczyszczaniu powietrza. Wytwarzane tym sposobem filtry wstępne z włókien syntetycznych są bardzo wytrzymałe na rozrywanie, długożywotne i nie wchłaniają wody. Począwszy od filtra z włókna syntetycznego z powietrza pomieszczenia oddzielane są zapachy niewielkie do średnich, większy kurz domowy oraz włosy zwierząt.

Filtr karbonowy

Idealny dla palaczy dodatkowy filtr karbonowy wykonany z węgla. Filtr ten oprócz substancji szkodliwych skutecznie neutralizuje z otaczającego powietrza zwłaszcza zapachy tytoniowe, zapachy zwierząt domowych, zapachy kuchenne, zapachy dymu oraz zapachy formaldehydowe i rozpuszczalników. Do zapewnienia czystego powietrza – bez nieprzyjemnych zapachów.

Filtr HEPA

W filtrach HEPA klasy filtracyjnej E12 wyłapywane zostają pyłki, alergeny, cząsteczki pyłu drobnego, bakterie, wirusy, pozostałości po roztoczach kurzu i zarodniki grzybów o wielkości do 0,3 mikrometra. Ze względu na wysoki stopień separacji wynoszący 99,7 % filtry tej klasy filtracyjnej stosowane są we wrażliwych na higienę obszarach laboratoryjnych oraz w produkcji produktów spożywczych. Znakomite warunki do zamiany swoich czterech kątów w oazę dobrego samopoczucia z czystym, przefiltrowanym powietrzem pomieszczenia.

Szybka i łatwa wymiana filtra

Podobnie łatwo jak obsługa AirgoClean® 170 E następuje także szybka wymiana wstępnie zamontowanego filtra. Pokrywę urządzenia można zdjąć jednym ruchem ręki, bez użycia narzędzi. W ten sposób można przeprowadzić optyczną kontrolę filtra wstępnego, filtra karbonowego i filtra HEPA, a w razie potrzeby dokonać wymiany.

Czyste powietrze do zdrowszego życia, lepszego samopoczucia i podwyższonej wydajności – oczyszczacz powietrza AirgoClean® 170 E czyni to możliwym.

Skuteczny wobec:

 • Pyłków i alergenów zwierząt domowych
 • Pyłu drobnego, kurzu domowego i pozostałości po roztoczach kurzu
 • Wirusów, bakterii i zarodników pleśni
 • Dymu papierosowego i nieprzyjemnych zapachów


Praktyczne zalety:

 • Trzystopniowy system filtrowania powietrza w pomieszczeniu z filtrem wstępnym DACRON®, filtrem karbonowym i filtrem HEPA klasy filtracyjnej E12
 • Skuteczna filtracja HEPA zawiesin, substancji szkodliwych, zarazków i zapachów
 • Trzystopniowe wyświetlanie jakości powietrza jako numeryczna wartość PM2.5 w kolorach LED (zielony, niebieski, czerwony)
 • Skierowany do w pełni automatycznego oczyszczania powietrza w pomieszczeniach do 105 m³
 • Kubatura oczyszczania maks. 350 m³/h
 • 5 stopni dmuchawy z załączalną funkcją turbo
 • Kompaktowy i wydajny, prosta obsługa
 • Nieskomplikowana i szybka wymiana filtra
 • Tryb automatyczny
 • Funkcja memory
 • Kontrolka filtra
 • Tryb nocny (bardzo cichy)
 • Niski poziom hałasu: maks. 50 dB(A)
 • Niski pobór energii elektrycznej
 • Przyjazny dla alergików


Uwaga! Używaj wyłącznie oryginalnych filtrów zastępczych Trotec. Tylko one są odpowiednie i przetestowane z Twoim urządzeniem. Korzystne cenowo zamienniki najczęściej nie posiadają podanych wartości filtracyjnych lub nie przetwarzają takich ilości powietrza, które przewidziane są do Twojego urządzenia. Podczas stosowania tanich filtrów zamiennych do ochrony przed zakażeniem wirusami powstaje potencjalne ryzyko zdrowotne. Dlatego dla własnego bezpieczeństwa stosuj wyłącznie oryginalne filtry Troteca.

Dane techniczne
Informacje ogólne
  Numer części 1.580.001.039
Ilość powietrza
  Przystosowany do pomieszczeń o wielkości do [m²/m³] 42 m² /105 m³
  Stopień 1 [m³/h] 123
  Stopień 2 [m³/h] 195
  Stopień 3 [m³/h] 263
  Stopień 4 [m³/h] 320
  Stopień 5 [m³/h] 350
Parametry elektryczne
  Przyłącze sieciowe 220 - 240 V/50 - 60 Hz
  Pobór mocy [kW] 0,025
  Nominalny pobór prądu [A] 0,11
Zasilanie elektryczne
  Wtyczka przyłączeniowa CEE 7/16
  Długość przewodu [m] 1,25
Wartości hałasu
  Stopień 1 - Dystans 1 m [dB(A)] 20
  Stopień 2 - Dystans 1 m [dB(A)] 27
  Stopień 3 - Dystans 1 m [dB(A)] 37
  Stopień 4 - Dystans 1 m [dB(A)] 41
  Stopień 5 - Dystans 1 m [dB(A)] 50
Wentylator
  osiowy
  promieniowy
  Stopnie dmuchawy 5
  Klasa ochronności II
Wymiary zewnętrzne
  Długość (bez opakowania) [mm] 292
  Szerokość (bez opakowania) [mm] 292
  Wysokość (bez opakowania) [mm] 663
Masa
  (bez opakowania) [kg] 6,5
Wyposażenie, zalety, funkcje
Wyposażenie
  Czujnik jakości powietrza
  Wskaźnik jakości powietrza
  Włącznik
  Ekran dotykowy
  Cyfrowy wyświetlacz
  Czujnik kurzu
  Funkcja pamięci
  Tryb automatyczny
  Tryb nocny
  Tryb Turbo
  Wskaźnik zanieczyszczenia filtra
  Kontrolka pracy
Wskaźnik wymiana filtra
  Filtr główny
  Filtr wstępny
Filtr
  wstępny Włókna syntetyczne
  zawiesin Filtr węglowy HEPA
  Skuteczność filtra 99,70%
Mobilność
  Podpory ze stopami

 Wyposażenie seryjne

 Wyposażenie dodatkowe

 brak

Zamówienia na firmę: tutaj
 

Obsługa Klienta:

pon. - czw.: 8:00 - 17:30,

pt.: 8:00 - 17:00


Sklep internetowy:

+48 22 307 53 62

E-mail:

online-pl@trotec.com
Obsługa firm – oddział w Podolszynie Nowym:

+48 22 307 53 60

E-mail:

info-pl@trotec.com


Adres:

Trotec Sp. z o.o. Sp.K

ul. Olszynowa 9, Podolszyn Nowy

05-090 Raszyn