Osuszacz budowlany TTK 900 MP

Nr prod. 1120000802
15 806,77 zł z VAT

Pokaż cenę netto

Dostępność Czasowo niedostępny
Osuszacz budowlany TTK 900 MP

Łatwy w transporcie, trudny do pokonania – nasz bezkompromisowy osuszacz kondensacyjny do profesjonalnego zastosowania w osuszaniu
Rasowy osuszacz powietrza

Zaprojektowany jako klasa referencyjna profesjonalnych osuszaczy budowlanych model TTK 900 MP praktycznie nie pozostawia niespełnionych oczekiwań. Jego odporna konstrukcja i trwałe komponenty zapewniają stale najwyższą wydajność osuszania oraz stabilność inwestycji. Poprzez udane połączenie wyjątkowo mocnej i wydajnej sprężarki rotacyjnej, szczególnie wytrzymałego wysokociśnieniowego wentylatora promieniowego oraz wysokiej klasy komponentów elektronicznych i mechanicznych TTK 900 MP przekonuje znakomitą zdolnością osuszania, zwłaszcza w niskich temperaturach otoczenia.

Wysokiej wydajności wentylator radialny z obustronnym wydmuchem suchego powietrza

Aby suche, odwilżone powietrze mogło być sprawnie rozdzielone w całym pomieszczeniu, TTK 900 MP wyposażony został w obustronny wydmuch suchego powietrza. W ten sposób wydmuchana z wysokociśnieniowego wentylatora promieniowego duża ilość suchego powietrza może bez zatoru ciśnienia przepłynąć równomiernie do pomieszczenia, bezpośrednio poprzez dwie strony ujścia powietrza – w praktyce istotny walor w szybkim osuszaniu dużych pomieszczeń!

Osuszacz TTK 900 MP został opracowany z myślą o maksymalnej mobilności na zmiennych miejscach eksploatacji i surowych warunkach pracy. Dlatego TTK 900 MP oprócz wózka jezdnego z przestawnym pałąkiem posiada duże koła z niefarbującym ogumieniem – wszystko umieszczone w trwałej metalowej obudowie.

Wespół ze swoim zminimalizowanym zapotrzebowaniem na energię i powierzchnię do ustawienia TTK 900 MP stanowi optymalny osuszacz budowlany, także do osuszania szkód wyrządzonych przez wodę lub utrzymywania w suchym stanie systemów wodociągowych lub dużych magazynów z niskimi temperaturami otoczenia.

Efektywna metoda wysokiej wydajności osuszania do maks. 100 l/24 h

Do skutecznego osuszania powietrza TTK 900 MP wyposażony jest w wydajne automatyczne odmrażanie gorącym gazem w metodzie Bypass, która na przeprowadzenie odmrażania potrzebuje bardzo krótkiego czasu, co zwiększa poziom wydajności i nadaje się optymalnie w obszarach niskich temperatur, takich jak nieogrzewane pomieszczenia.

W razie konieczności do TTK 900 MP może zostać przyłączony higrostat, aby odprowadzanie wilgoci w celu zachowania stanu suchego mogło odbywać się automatycznie w trybie ciągłym. Poza tym dostępna jest pompa kondensatu do odprowadzania kondensatu przez kondygnacje budynku.

TTK 900 MP z technologią VarioDry – unikatowe rozwiązanie w skali światowej!

Unikatowe połączenie innowacyjnej konstrukcji wymiennika ciepła ze zoptymalizowanym obiegiem parownika z wysokiej wydajności wentylatorem radialnym pozwoliło na uzyskanie niesamowitych możliwości: Model TTK 900 MP może być po prostu ustawiony w dowolnym otoczeniu roboczym, a ustawienie optymalnych parametrów wymaga tylko ustawienia przełącznika w odpowiedniej pozycji. Dotyczy to zarówno kontrolowania względnej wilgotności powietrza przy niskich temperaturach w osuszaniu nowych budynków lub utrzymywania niskiej wilgotności powietrza w otoczeniu o wyższej temperaturze np. w trakcie usuwania szkód powodziowych. Po ustawieniu za pomocą przełącznika funkcji VarioDry trybu osuszania budowlanego lub osuszania powodziowego model TTK 900 MP automatycznie wybierze odpowiednie ustawienia w celu zapewnienia maksymalnej wydajności suszenia w danym trybie pracy!

Nowy, zaawansowany, dwupunktowy system odmrażania gorącym gazem ekstremalnie skraca czas odmrażania i wydłuża efektywny czas skutecznej pracy urządzenia.

Skorzystaj z 20 % wydajności!

Model TTK 900 MP wyróżnia się 10 % wyższą mocą przy 10 % mniejszym zużyciu energii w porównaniu z poprzednim modelem TTK 800. Dzięki zastosowaniu zaawansowanego systemu zarządzania energią, urządzenie to przewyższa parametry spotykane w tej klasie produktów! Innymi słowy: Żaden inny osuszacz powietrza tego segmentu nie jest w stanie wychwycić więcej wody na kW mocy niż TTK 900 MP. Dotyczy to wszystkich obszarów zastosowań, usuwania szkód powodziowych oraz osuszania budowlanego.

Wszystkie te cechy sprawiają, że model TTK 900 MP jest nowym standardem profesjonalnych osuszaczy w skali światowej!

100 % osuszacz budowlany – nazwa mówi za siebie

Prawdziwym osuszaczem budowlanym osuszacz przemysłowy zostaje nie tylko przez oznaczenie. Nazwa zobowiązuje: urządzenie musi być w stanie osuszać duże ilości powietrza, w trybie ciąglym, na placu budowy, w chłodnym otoczeniu. Osuszacze budowlane zarabiają na siebie poprzez zastosowanie w osuszaniu – nie czekając w magazynie, a na pewno nie w warsztacie.

Dlatego osuszacze budowlane serii TTK zostały skonstruowane z myślą o dużej wydajności osuszania i długim czasie działania. Urządzenia te pracują niezawodnie i bez przerw także w trybie ciągłym na placu budowy – a jeśli zajdzie potrzeba przeglądu, może on zostać wykonany tak szybko, jak nigdy dotąd:

Innowacyjna konstrukcja centralna – przyjazna w serwisowaniu koncepcja modułowa

TTK 500 i TTK 900 MP posiadają innowacyjną, umieszczoną centralnie, konstrukcję, z której szybko i łatwo można zdjąć metalową obudowę. Idealne w serwisie, przeglądzie i podczas czyszczenia.

Natomiast cała elektronika jest nie tylko specjalnie zamknięta i chroniona w ten sposób przed niepożądanymi osadami – oprócz tego zbudowana jest ona modułowo, a wszystkie jej pojedyncze elementy są połączone wtykowo, co sprzyja ich przeglądowi. Dlatego wymiana pojedynczych modułów przebiega szybko i bez kłopotów, także bezpośrednio na placu budowy: wyjąć wtyczkę, wymienić moduł, ponownie wetknąć – gotowe. Przerwy w eksploatacji spowodowane przeglądem można w ten sposób ograniczyć do minimum.

Środek chłodniczy R-454C – niższy GWP, większa wydajność i bezpieczeństwo

Stosowane do tej pory często w chłodzących osuszaczach sprężarkowych chłodziwa wykazują spory wpływ na efekt cieplarniany. Jeden z powodów dla F-Gas-Phase-Down UE – a dla Troteca oczywiste zobowiązanie do stosowania w najnowszej generacji osuszaczy budowlanych TTK środków chłodzących nie tylko przyjaznych dla środowiska, ale jednocześnie bezpiecznych i wydajnych.

R-454C zbiera punkty we wszystkich trzech kategoriach – przyjazności dla środowiska, bezpieczeństwie i wydajności. Dlatego R-454C wybraliśmy jako chłodziwo dla mocnych osuszaczy budowlanych TTK.

W przeciwieństwie do naturalnych środków chłodniczych, jak propan, R-454C jest łatwopalny tylko w połączeniu z wysoką energią zapłonu, dlatego także podczas wycieku nie zachodzi ryzyko eksplozji, dzięki czemu w łatwy i bezpieczny sposób możliwa jest dalsza praca i serwis wymiennika ciepła. Nietrujący R-454C jest idealnie przeznaczony do hermetycznie szczelnych systemów chłodzących i, oprócz wysokiej wartości COP (Coefficient of Performance), cechuje się jednocześnie bardzo znikomą wartością GWP (Global Warming Potential) wynoszącą poniżej 150 oraz nie powoduje redukcji warstwy ozonowej (ODP = 0). Wskutek czego R-454C podczas ulatniania się do atmosfery ma co najmniej 10-krotnie mniejszy wpływ na efekt cieplarniany, aniżeli powszechnie stosowane środki chłodnicze.

Praktyczne zalety:

 • Rozwój, design, wykonanie: 100 % Trotec
 • Wysoka zdolność osuszania – także w temperaturach poniżej 15 °C
 • Przeznaczony do pomieszczeń do 800 m³ w osuszaniu budowlanym i usuwaniu szkód pod zalaniach
 • Utrzymywanie w stanie suchym pomieszczeń do 1600 m³
 • Do zastosowania od 0 °C
 • Bardzo wydajna sprężarka rotacyjna
 • Profesjonalne odmrażanie gorącym gazem w metodzie Bypass
 • Innowacyjna centralna konstrukcja, łatwo wyjmowalna do szybkiego czyszczenia i inspekcji
 • Szczególnie przyjazne w serwisie: moduły elektroniczne połączone wtykowo, łatwa wymiana bez użycia narzędzi
 • Oszczędzające miejsce ustawienie piętrowe – niewielka powierzchnia potrzebna w magazynie
 • Poprzez technologię sprężania TTK do transportowania w każdej pozycji – stojącej lub na leżąco
 • Wytrzymały i wysoce mobilny – dzięki dużym kołom do łatwego manewrowania także w trudnym terenie lub na schodach
 • Silny wentylator promieniowy z obustronnym wydmuchem suchego powietrza do dużej powtarzalności cyrkulacji powietrza
 • Łatwo wymienialny i zmywalny filtr powietrza
 • Przyłącze do zewnętrznego higrostatu
 • Przestawny pałąk do pchania – poziomo lub pionowo
 • Seryjny licznik roboczogodzin
 • Zgodny z MID podwójny licznik roboczogodzin i zużycia energii opcjonalnie


Dane techniczne
Informacje ogólne
  Numer części 1.120.000.802
Moc osuszania
  przy 20 °C / 60 % wilg. wzgl. [l/24h] 49
  przy 30 °C / 80 % wilg. wzgl. [l/24h] 96
  maks. [l/24h] 110
Ilość powietrza
  Stopień 1 [m³/h] 600
  Stopień 2 [m³/h] 850
  Stopień maks. [m³/h] 850
Zalecana wielkość pomieszczenia przy osuszaniu w warunkach budowlanych
  800
  320
Zalecana wielkość pomieszczenia przy utrzymaniu określonego poziomu wilgotności
  1 600
  640
Warunki otoczenia
  Min. zakres temperatury [°C] 3
  Maks. zakres temperatury [°C] 40
  Min. zakres wilgotności [% r.F.] 20
  Maks. zakresu wilgotności [% r.F.] 90
Parametry elektryczne
  Przyłącze sieciowe 220 - 240 V/50 Hz
  Pobór mocy [kW] 2,098
  Nominalny pobór prądu [A] 9,8
  Zalecane zabezpieczenie [A] 16
Sprężarka
  z tłokiem wirującym
  tłokowa
  Typ środka chłodniczego R-454C
  Ilość środka chłodniczego [g] 900
  Współczynnik GWP 146
  CO2 - ekwiwalentna 0,13
  Ciśnienie po stronie ssącej [MPa] 0,7
  Ciśnienie po stronie wylotowej [MPa] 2,7
  Maksymalne, dopuszczalne ciśnienie [Mpa] 3
Wartości hałasu
  Dystans 3 m [dB(A)] 59
Funkcje i wyposażenie
  Tryb ciągły
  Osuszanie w trybie ciągłym (tryb pracy ciągłej)
  Pokrętło sterujące do opróżniania wody resztkowej
  Przyłącze zewnętrznego odpływu kondensatu
  Vario Dry-Betriebsart
Wymiary zewnętrzne
  Długość (bez opakowania) [mm] 500
  Szerokość (bez opakowania) [mm] 565
  Wysokość (bez opakowania) [mm] 960
Masa
  (bez opakowania) [kg] 69
Wyposażenie, zalety, funkcje
Automatyka odmrażania
  Gorący gaz
  elektroniczna
Automatyczne osuszanie
  Osuszanie w trybie ciągłym
Wentylator
  promieniowy
  osiowy
  Stopnie dmuchawy 2
Kontrola stanu zbiornika kondensatu
  Zbiornik na wyposażeniu
  Sygnał ostrzegawczy napełnienia zbiornika wody
  Zabezpieczenie przed przepełnieniem z automatycznym wyłącznikiem
Filtr powietrza w pomieszczeniu
  Łatwy dostęp
  Możliwość czyszczenia
  Możliwość włączenia jonizatora
Licznik roboczogodzin
  Licznik roboczogodzin
  Licznik zużycia prądu
Mobilność
  wersja wózkowa
  Koła
  Podpory ze stopami
  Uchwyty transportowe / do przenoszenia
Wylot kondensatu
  Możliwość przyłączenia kanału powietrznego
  kanał należy do zakresu dostawy
  Pompa kondensatu
  Zalecana wielkość kanału powietrznego [mm] 14
Wersja obudowy
  Metal

 Wyposażenie seryjne

 Wyposażenie dodatkowe

 brak

Zamówienia na firmę: tutaj
 

Obsługa Klienta:

pon. - czw.: 8:00 - 17:30,

pt.: 8:00 - 17:00


Sklep internetowy:

+48 22 307 53 62

E-mail:

online-pl@trotec.com
Obsługa firm – oddział w Podolszynie Nowym:

+48 22 307 53 60

E-mail:

info-pl@trotec.com


Adres:

Trotec Sp. z o.o. Sp.K

ul. Olszynowa 9, Podolszyn Nowy

05-090 Raszyn