Osuszacz powietrza TTK 120 E odmrażany gorącym gazem do powierzchni do 95 m²

Nr prod. 1120000119
3 400,59 zł z VAT

Pokaż cenę netto

Osuszacz powietrza TTK 120 E

Osuszacz powietrza TTK 120 E z maksymalną mocą osuszania do 30 litrów na dzień nadaje się do pomieszczeń o powierzchni 95 m² lub pojemności 238 m³.
Pochłania wilgoć, osusza i usuwa szkody po zalaniach

Komfortowy osuszacz powietrza TTK 120 E chroni to co cenne i wartościowe przed skutkami zbyt wysokiej wilgotności powietrza i usuwa szkody po zalaniach powstałe w wyniku ulewy lub pęknięcia rury. Automatyczne odmrażanie gorącym gazem niesie optymalne wyniki osuszania, także w niskich temperaturach.

Chroni zdrowie, wartości i substancję budowlaną

Nadmierna wilgotność w powietrzu pomieszczenia stanowi zagrożenie dla zdrowia, substancji budowlanej i wszystkiego, co ma wartość. Zbyt wysoka wilgotność powietrza pomieszczenia (>60 procent) tworzy idealne środowisko dla mikroorganizmów chorobotwórczych, które mogą się rozprzestrzenić w pomieszczeniu mieszkalnym. Oprócz tego stale wysoka wilgotność powietrza sprzyja powstawaniu grzyba pleśni i podnosi ryzyko infekcji dróg oddechowych i ich chorób. Posiadane skarby, jak zabytkowe samochody w garażu lub dzieła sztuki są poddane takim samym negatywnym działaniom zbyt wysokiej wilgotności powietrza, jak te, które wpływają chociażby na zarchiwizowane dokumenty, książki i malowidła. Przyczyną wysokiej wilgotności powietrza pomieszczenia są często ubytki w izolacji budowlanej, brak lub niewłaściwe wietrzenie, a także burze, powodzie lub wycieki w rurach przewodzących wodę.

Wyróżniający się design – silna wydajność osuszania

Czy to w otoczeniu prywatnym, do higrostatycznego utrzymywania wilgotności powietrza pomieszczenia w przyjaznym przedziale od 40 do 50 procent, czy w działąlności gospodarczej w roli osuszacza budowlanego, by w trybie ciągłym w możliwie krótkim czasie usunąć skutki wilgoci – wymowny optycznie osuszacz powietrza TTK 120 E ze stali szlachetnej w obydwu zadaniach wyróżnia się poprzez komfortowe wyposażenie (np. 24-godzinny timer i funkcję autorestartu oraz blokadę panelu obsługi), duży 8-litrowy pojemnik na kondensat i sporą wydajność osuszania 30 l/24 h w ilości powietrza 240 m³/h. Dzięki funkcji autorestartu (funkcji memory) urządzenie po niespodziewanej przerwie w zasilaniu od nowa zaczyna działanie z uprzednio wybranymi ustawieniami. Dobrze wiedzieć: Jeszcze większą wydajność oferuje osuszacz o bliźniaczej konstrukcji TTK 122 E z mocą osuszania 40 l/24 h i przepływem powietrza 240 m³/h.

Do zapewnienia maksymalnego komfortu obsługi panel sterowania wyposażony jest w łatwe w pielęgnacji membranowe przyciski i cyfrowy wyświetlacz temperatury pomieszczenia oraz wilgotności powietrza. Wybór wilgotności docelowej następuje w 5-procentowych krokach. Do standardowego wyposażenia odmrażanego elektronicznie TTK 120 E należą poza tym kontrolka zapełnienia się pojemnika na wodę, zabezpieczenie przed przelaniem z autowyłączaniem oraz filtr powietrza do wielokrotnego użytku, który można łatwo czyścić. Filtr z węgla aktywowanego dodatkowo uwalnia powietrze pomieszczenia z nieprzyjemnych zapachów.

Pielęgnujące suszenie prania za pomocą osuszaczy powietrza

Oprócz osuszania powietrza w pomieszczeniu, osuszacz powietrza może być zastosowany do komfortowego suszenia prania w trybie uzupełniającym lub jako kompletny zamiennik konwencjonalnej suszarki bębnowej. Funkcja suszenia prania (lub tryb suszenia tekstyliów lub funkcja SuperDry) jest porównywalna z tradycyjnym suszeniem na powietrzu zewnętrznym.

Zastosowanie osuszacza powietrza ma tę zaletę, że pranie jest suszone delikatnie i w naturalny sposób. Kolory pozostają jasne, a odzież ma dłuższą żywotność niż w przypadku zastosowania konwencjonalnej suszarki bębnowej i to przy znacznie niższym zużyciu energii.

Suszenie wrażliwych materiałów takich jak wełna, jedwab czy włókna syntetyczne nie stanowi żadnego problemu. W odróżnieniu od suszenia w naturalnym powietrzu, pranie suszone za pomocą osuszacza jest bardziej miękkie i przyjemne w dotyku.

Suszenie prania możliwe jest również za pomocą osuszaczy nie posiadających specjalnej funkcji suszenia. Wartość zadana wilgotności powietrza winna być równa wymaganej wilgotności resztkowej:

Suszenie do szafy: 46 % względnej wilgotności powietrza

Suszenie do prasowania: 58 % względnej wilgotności powietrza

Suszenie wstępne: 65 % względnej wilgotności powietrza

Przyjaznym dla środowiska naturalnego środkiem chłodniczym stosowanym w osuszaczach powietrza jest propan (R290)

Stosowanie syntetycznych środków chłodniczych powoduje rocznie emisję wielu milionów ton szkodliwego dla środowiska naturalnego CO2 (gaz cieplarniany). Z tego względu konieczne jest zastosowanie alternatywnych środków chłodniczych. Wykorzystanie propanu (R290) jako środka chłodniczego stanowi cenny wkład osuszacza powietrza w ochronę środowiska naturalnego.

Naturalny środek chłodniczy propan (R290) to związek organiczny należący do grupy węglowodorów. W odróżnieniu od syntetycznych środków chłodniczych, przyjazny dla środowiska propan (R290) nie powoduje redukcji warstwy ozonu (ODP = 0) ani efektu cieplarnianego (GWP=3).

Dodatkowa zaleta z punktu widzenia ochrony środowiska naturalnego: Dzięki swoim idealnym własnościom termodynamicznym propan (R290) jest bardzo wydajnym środkiem chłodniczym i umożliwia znaczne zmniejszenie kosztów zużycia energii elektrycznej.

Wytrzymały, o przemyślanej konstrukcji, sprawdzony – także w surowych warunkach na placu budowy

Dzięki nierdzewnej obudowie ze stali szlachetnej z obustronnymi uchwytami pałąkowymi i ogumionymi lekkobieżnymi rolkami TTK 120 E daje sobie radę nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach.

Osuszacz powietrza do każdego zadania:

 • Regulacja wilgotności powietrza w pomieszczeniu w obszarach mieszkalnych
 • Regulacja wilgotności powietrza w archiwach, bibliotekach i na wystawach artystycznych
 • Utrzymanie w stanie suchym garażów (z oldtimerami), pomieszczeń piwnicznych i magazynowych
 • Osuszanie na placu budowy i osuszanie po szkodach po zalaniach


Przyłącze zewnętrznego odpływu kondensatu

W zadaniach, w których regularne opróżnianie 8-litrowego pojemnika na wodę albo jest niemożliwe, albo niepożądane, na przykład podczas nienadzorowanej eksploatacji w osuszaniu ciągłym w garażach, pomieszczeniach piwnicznych, domach weekendowych lub na łodziach, TTK 120 E posiada wbudowane przyłącze węża do bezpośredniego odprowadzania kondensatu do odpływu. Potrzebny do tego przewód znajduje się na wyposażeniu seryjnym do urządzenia.

Automatyczne odmrażanie gorącym gazem to szybsze efekty suszenia

W obszarach niskich temperatur (poniżej 12 °C) zintegrowane odmrażanie gorącym gazem zapewnia stale niezawodne osuszanie powietrza – bez długich przerw na rozmrażanie. W przeciwieństwie do czasochłonnego rozmrażania powietrzem obiegowym typowego osuszacza kondensacyjnego odmrażanie w przypadku TTK 120 E przebiega przez wprowadzenie gorącego gazu do parownika. Czas trwania odmrażania zostaje przez to znacznie skrócony, a cel osuszania szybciej osiągnięty.

Funkcja SuperDry do przyspieszonego wysuszania tekstyliów

Specjalna funkcja SuperDry je bardzo praktyczna w szybkim osuszaniu mokrej bielizny, ubrań lub dywanów. W ten sposób można w krótkim czasie osuszać nawet duże materiały tekstylne, które nie mieszczą się w suszarce elektrycznej.

Z komfortowym osuszaczem powietrza TTK 120 E jesteś znakomicie wyposażony do niemalże każdego zadania osuszania na polu prywatnym, jak i gospodarczym!

Praktyczne zalety:

 • Jakościowe odmrażanie gorącym gazem
 • Funkcja SuperDry przyspieszająca schnięcie tekstyliów
 • Automatyczny tryb osuszania sterowany higrostatycznie z wyborem wilgotności wyrażonej w wartości rzeczywistej
 • Filtr z węgla aktywowanego przeciw nieprzyjemnym zapachom
 • 24-godzinny timer
 • Funkcja autorestartu (funkcja memory)
 • Funkcja suszenia bielizny
 • Tryb ciągły
 • Łatwa w pielęgnacji mieszanka materiałowa o wyrazistej optyce
 • Cyfrowe wyświetlanie aktualnej wartości wilgotności powietrza i temperatury
 • Funkcja blokady panelu obsługi (zabezpieczenie przed dziećmi)


Dane techniczne
Informacje ogólne
  Numer części 1.120.000.119
Moc osuszania
  przy 30 °C / 80 % wilg. wzgl. [l/24h] 28
  maks. [l/24h] 30
Ilość powietrza
  Stopień maks. [m³/h] 240
Zalecana wielkość pomieszczenia przy osuszaniu w warunkach budowlanych
  120
  48
Zalecana wielkość pomieszczenia przy utrzymaniu określonego poziomu wilgotności
  238
  95
Warunki otoczenia
  Min. zakres temperatury [°C] 5
  Maks. zakres temperatury [°C] 35
  Min. zakres wilgotności [% wilg.wzgl.] 30
  Maks. zakresu wilgotności [% wilg.wzgl.] 90
Parametry elektryczne
  Przyłącze sieciowe 220 - 240 V/50 Hz
  Nominalny pobór prądu [A] 2,5
  Pobór mocy [kW] 0,62
  Zalecane zabezpieczenie [A] 10
  Pobór prądu przy rozruchu [A]
Zasilanie elektryczne
  Wtyczka przyłączeniowa CEE 7/7
  Długość przewodu [m] 2
Sprężarka
  tłokowa
  z tłokiem wirującym
  Minimalna wielkość pomieszczenia [m²] 4
  Typ środka chłodniczego R290
  Ilość środka chłodniczego [g] 83
  Współczynnik GWP 3
  CO2 - ekwiwalentna 0.00025
  Ciśnienie po stronie ssącej [MPa] 1,2
  Ciśnienie po stronie wylotowej [MPa] 2,6
Pojemnik wody
  Treść w [l] 8
Wartości hałasu
  Dystans 1 m [dB(A)] 52
Wymiary zewnętrzne
  Długość (bez opakowania) [mm] 310
  Szerokość (bez opakowania) [mm] 453
  Wysokość (bez opakowania) [mm] 635
Masa
  (bez opakowania) [kg] 25
Wyposażenie, zalety, funkcje
Automatyka odmrażania
  Gorący gaz
  elektroniczna
Automatyczne osuszanie
  Osuszanie w trybie ciągłym
  Higrostat elektroniczny
  sterowanie hydrostatyczne
  analogowy higrostat
  sterowanie programowe
Wentylator
  osiowy
  promieniowy
  Stopnie dmuchawy 2
Kontrola stanu zbiornika kondensatu
  Zbiornik na wyposażeniu
  Zabezpieczenie przed przepełnieniem z automatycznym wyłącznikiem
  Sygnał ostrzegawczy napełnienia zbiornika wody
Filtr powietrza w pomieszczeniu
  Możliwość czyszczenia
  Łatwy dostęp
  Możliwość włączenia jonizatora
  Filtr wstępny Synthesefaser
Funkcja programatora czasowego
  Regulowany czas wyłączenia
  Regulowany czas włączenia
Funkcje i wyposażenie
  Wskaźnik wilgotności względnej powietrza
  Wskaźnik temperatury w pomieszczeniu
  Funkcja suszenia bielizny
  Tryb ciągły
  Kontrolka pracy
  Wyświetlacz LED
  Wyświetlacz aktualnej wilgotności powietrza
  Automatyczny system diagnozy usterek
  Funkcja pamięci
  Funkcja timera
  Zabezpieczenie przed dziećmi
  Sygnał ostrzegający przed niskim stanem wody
  Filtr powietrza
  możliwość włączenia jonizacji
  Wewnętrzna funkcja osuszania
  Zabezpieczenie przed dziećmi
  Tryb nocny (cichy).
  Przycisk Comfort
Licznik roboczogodzin
  Licznik roboczogodzin
  Licznik zużycia prądu
Mobilność
  Uchwyty transportowe / do przenoszenia
  Metalowe koła z ogumieniem
  Koła transportowe z tworzywa sztucznego
  Niebarwiące, pełne koła gumowe
  Koła kierujące z hamulcem
  Regulowany pałąk uchwytu
Wylot kondensatu
  kanał należy do zakresu dostawy
  Możliwość przyłączenia kanału powietrznego
  Pompa kondensatu
  Zalecana wielkość kanału powietrznego [mm] 16
Panel sterowania
  Pałąk ochronny
  LED
  Przyciski membranowe
Przystosowanie do składowania
  maks.
Regulowany kierunek strugi
  ręcznie
  Funkcja zmiany kierunku strugi powietrza Swing
Wersja obudowy
  Obudowa z metalu i tworzywa sztucznego
  Tworzywo sztuczne
  Stal pokryta powłoką
  Stal nierdzewna
  Aluminium

 Wyposażenie seryjne

 Wyposażenie dodatkowe

 brak

Zamówienia na firmę: tutaj
 

Obsługa Klienta:

pon. - czw.: 8:00 - 17:30,

pt.: 8:00 - 17:00


Sklep internetowy:

+48 22 307 53 62

E-mail:

online-pl@trotec.com
Obsługa firm – oddział w Podolszynie Nowym:

+48 22 307 53 60

E-mail:

info-pl@trotec.com


Adres:

Trotec Sp. z o.o. Sp.K

ul. Olszynowa 9, Podolszyn Nowy

05-090 Raszyn