Elektroniczny włącznik ciśnienia TDP DS bez wtyczki

Nr prod. 4610000290
Oszczędzasz: 28.86 zł
196,90 zł 168,04 zł z VAT

Pokaż cenę netto

Elektroniczny włącznik ciśnienia TDP DS

Automatyczne sterowanie i skuteczna ochrona przed pracą na sucho do pomp głębinowych, pomp ogrodowych i pomp wody bez wtyczki sieciowej
Idealny do automatycznego zaopatrzenia domu w wodę i korzystania z wody użytkowej w gospodarstwie domowym i ogrodzie

Elektroniczny włącznik ciśnienia TDP DS Troteca to niezawodne rozwiązanie do automatycznego sterowania pompami głębinowymi, pompami ogrodowymi, pompami wirnikowymi lub pompami wodnymi bez własnej wtyczki sieciowej – optymalny np. do nawadniania ogrodu, zaopatrzenia w wodę domu, czerpania wody, wypompowywania basenów lub prac związanych z myciem.

Zapewnia stałe ciśnienie wody w systemie wodociągowym

Kompaktowy włącznik ciśnienia Trotec zamontowany zostaje pomiędzy pompą i przyłączonym dopływem (np. kranem lub wężem ogrodowym) i w ten sposób przebiega zupełnie automatyczne czerpanie wody bez ręcznego włączania i wyłączania pompy. W zamkniętym systemie wodociągowym włącznik ciśnienia odpowiada za stałe ciśnienie wody podczas nawadniania ogrodu lub zaopatrzenia w wodę domostwa. Ciśnienie wodociągu jest cały czas monitorowane poprzez przełącznik hydroforowy. W razie jego spadku urządzenie automatycznie się włącza i przywraca ciśnienie na nowo. Po osiągnięciu określonego poziomu ciśnienia sterowanie pompy wyłącza się samoczynnie. Pompa jest poprzez to oszczędzana, a jej żywotność wydłużona. Zarówno otwór wpływu wody, jak i otwór odpływowy posiadają zewnętrzne gwintowanie o średnicy 1“. Włącznik ciśnienia jest przez to kompatybilny z popularnymi przyłączami pomp, węży lub rur.

Rozwiązanie dla pomp bez wtyczki sieciowej

Włącznik ciśnienia posiada otwartą końcówkę przewodu i wtyczkę sieciową. Zasilanie pompy odbywa się przez 1100-watowy włącznik ciśnienia TDP DS. Kabel sieciowy Twojej pompy lub zewnętrzna skrzynka rozdzielcza pompy musi zostać połączona z otwartą końcówką włącznika ciśnieniowego. Uwaga: Podłączenie zasilania elektrycznego powinno nastąpić wyłącznie przez przeszkolony personel specjalistyczny. Po połączeniu włącznika ciśnienia kablem sieciowym z pompą i zintegrowaniem z systemem wodociągowym, wystarczy, że podłączysz wtyczkę sieciową włącznika ciśnienia do domowego gniazdka. Pompa wody zostaje wtedy zaopatrzona przez włącznik ciśnienia w prąd, po czym jest regulowana przez TDP DS automatycznie oraz w sposób bezobsługowy.

TDP DS zamieni Twoją pompę wody w hydrofor

Nie tylko w ogrodzie TDP DS stanowi idealne rozwiązanie – z tym automatycznym sterowaniem pompy możesz posiadaną już pompę wody rozszerzyć uzyskując hydrofor, który następnie umożliwi przykładowo użycie wody użytkowej w toalecie, pralce lub pod prysznicem. Elektroniczny włącznik ciśnienia zapewnia stałe ciśnienie wody w przewodach i chroni przyłączoną pompę przed szkodami w wyniku pracy na sucho, efektem wpływu wstecznego oraz przegrzaniem. Praktyczny i kompaktowy włącznik ciśnienia Trotec przeznaczony jest do maksymalnego ciśnienia roboczego 10 barów. Na jego wbudowanym manometrze można wygodnie odczytać aktualne ciśnienie wody w barach. Wytrzymała obudowa z tworzywa sztucznego zgodnie z IP54 chroniona jest z wszystkich stron przed wodą rozbryzgową. TDP DS jest odpowiedni niemal do każdego stosowanego systemu pompy bez własnego włącznika ciśnienia i nieposiadającego wtyczki sieciowej. Poleca się go ponadto jako optymalne uzupełnienie pomp głębinowych Troteca serii TDP i pomp ogrodowych Trotec serii TGP.

Tak działa automatyczne sterowanie pompy przez włącznik ciśnienia

Inne nazwy zamienne stosowane do włącznika ciśnienia to automatyczne sterowanie pompy, stróż ciśnienia, regulator ciśnienia, automat ciśnienia, sterowanie ciśnienia, kontroler przepływu, sterowanie przepływem, włącznik hydroforowy. Zasada działania jest zawsze identyczna. Elektroniczny włącznik ciśnienia monitoruje zarówno ciśnienie wody, jak i ilość przepływu w wodociągu. Jeśli woda z dopływu zostaje pobrana, spada ciśnienie w wodociągu i następuje rejestracja przepływu. Poprzez to włącznik ciśnienia samoczynnie załącza przyłączoną pompę. Jeżeli dopływ zostanie zakręcony, ciśnienie wody w sieci znowu się podnosi, a przepływ wody się zatrzymuje. Prowadzi to do automatycznego wyłączenia pompy przez włącznik ciśnienia. Pompa zostaje oszczędzona, a jej żywotność przedłużona. Włącznik ciśnienia przeznaczony jest do ciśnienia roboczego w systemie pompowania do 10 barów oraz do czystej i słodkiej wody o temperaturze do 60 °C.

Ochrona przed pracą na sucho to dłuższa żywotność pompy

W przypadku gdy w Twojej studni, stawie, cysternie lub zbiorniku znajduje się za mało wody, zintegrowane zabezpieczenie przed pracą na sucho włącznika ciśnienia automatycznie zatrzymuje pompę. Jeśli ciśnienie w sieci spadnie zbyt mocno, a przepływ wody wyniesie mniej niż 2 litry na minutę, to TDP DS rozpoznaje zagrożenie suchą pracą i automatycznie wyłącza pompę. Jej niepotrzebne dalsze działanie zostaje aktywnie zażegnane przez włącznik ciśnienia, a pompa zostaje ochroniona przed uszkodzeniem w wyniku pracy na sucho i przegrzaniem. Dzięki temu mechanizmowi włącznik ciśnienia potrafi także określić, czy w sieci wodociągowej znajduje się nieszczelne miejsce. Po komunikacie błędu LED wywołanym działaniem na sucho pompę można całkiem łatwo na nowo włączyć przyciskiem resetu na panelu włącznika ciśnienia.

Z blokadą wpływu zwrotnego

Elektroniczny włącznik ciśnienia TDP DS wyposażony jest w zawór zwrotny, który zapobiega wpływowi wstecznemu wody i chroni pompę przed uderzeniami ciśnienia i ich następstwami. Wbudowana blokada wpływu wstecznego odpowiada w sieci za przepływ pobranej wody tylko w jednym kierunku.

Poprzez ciśnienie płynącej wody otwarty zostaje zamykany element zaworu przepływu wstecznego. Po wyłączeniu pompy i spadku ciśnienia wody pozostała w wężu woda naciska na zamykaną część w kierunku przeciwnym. W ten sposób wyklucza ona możliwość jej przedostawania się i zapobiega dalszemu odpływowi.

Liczne możliwości zastosowania w domu i ogrodzie

Elektroniczny włącznik ciśnienia TDP DS skierowany jest w szczególności do następujących zastosowań:

 • Nawadnianie ogrodu wężem, systemem Micro-Drip lub zraszaczem
 • Umożliwia modyfikację Twojej pompy czyniąc z niej hydrofor do zaopatrzenia w wodę użytkową spłuczek toaletowych, pralek lub prysznicy
 • Czerpanie wody ze studni, stawów, rzek, cystern lub zbiorników
 • Wypompowywanie basenów, oczek wodnych lub zbiorników z deszczówką
 • Mycie samochodu lub czyszczenie myjką ciśnieniową


Niezależnie od zastosowania – z elektronicznym włącznikiem ciśnienia TDP DS firmy Trotec otrzymujesz wygodną i niezawodną regulację ciśnienia wody bez potrzeby każdorazowego ręcznego włączania i wyłączania pompy.

Uniwersalne zastosowanie z popularnymi pompami wody i następującymi modelami Troteca:

Włącznik ciśnienia TDP DS można bez kłopotu zastosować z licznymi popularnymi pompami wody i systemami czerpania – albo przez połączenie wężowe, albo bezpośrednio na głowicy pompy.

Pompy głębinowe TDP Trotec

Jeśli również przy doborze pompy głębinowej zamierzasz postawić na markową jakość Trotec, to polecamy nasze modele TDP 5500 E i TDP 7500 E. Włącznik ciśnienia włączany zostaje poprzez połączenie wężowe z tyłu pompy, a otwarty koniec przewodu sieciowego włącznika ciśnienia zostaje połączony ze skrzynką rozdzielczą pompy głębinowej.

Pompy ogrodowe TGP Trotec

Włącznik ciśnienia TDP DS skierowny jest także do naszych pomp ogrodowych TGP 1000 E, TGP 1000 ES lub TGP 1005 E. W tych modelach włącznik ciśnienia możesz np. przymocować na otworze wylotowym wody w głowicy pompy. Do zapewnienia zasilania otwarty koniec kabla sieciowego włącznika ciśnienia musi zostać połączony z pompą. Jako wyjątkowo praktyczne rozwiązanie Plug-&-Play do zastosowania z naszymi pompami ogrodowymi polecamy alternatywnie włącznik ciśnienia TDP DSP z praktycznym gniazdkiem sieciowym.

Pompy z mocą do 2300 watów mogą zostać połączone z włącznikiem ciśnieniowym TDP DS jednofazowo. W połączeniu trójfazowym możliwa wydajność pompy wynosi do 4000 watów.

Praktyczne zalety:

 • Automatyczne włączanie/wyłączanie popularnych pomp głębinowych, pomp ogrodowych i pomp wody
 • Sterowanie pompą poprzez ciśnienie wody i prędkość przepływu
 • Zapewnia stałe ciśnienie wody podczas zaopatrzenia w wodę domu lub nawadniania ogrodu
 • Do pomp bez wtyczki sieciowej: przełącznik ciśnienia z własną wtyczką sieciową i otwartą końcówką kabla sieciowego do przyłączenia do zasilania elektrycznego pompy (do przeprowadzenia przez specjalistyczny personel)
 • Skierowany do ciśnienia roboczego do 10 barów
 • Dwa przyłącza z powszechnie stosowanym gwintowaniem zewnętrznym 1"
 • Zabezpieczenie przed pracą na sucho – w razie braku wody wyłącza pompę
 • Z zaworem zwrotnym – zapobiega wpływowi wstecznemu wody
 • Wbudowany manometr (bar)
 • Wyświetlanie stanu pracy za pomocą LED-ów
 • Wysokość czerpania do 23 metrów
 • Regulowane ciśnienie włączania pomiędzy 1,5 i 2,5 bara
 • Rodzaj ochrony IP54 – zabezpieczenie z wszystkich stron przed wodą rozbryzgową
 • Przeznaczony do czystej, słodkiej wody o temperaturze do 60 °C
 • Wytrzymała obudowa zapewniająca długą żywotność


Dane techniczne
Informacje ogólne
  Numer części 4.610.000.290
Parametry elektryczne
  Przyłącze sieciowe 220 - 240 V/50 - 60 Hz
  Pobór mocy [W] 1 100
Zasilanie elektryczne
  Wtyczka przyłączeniowa CEE 7/7
  Długość przewodu [m] 1
  Gniazdo
Parametry techniczne
  Maks. wysokość tłoczenia [m] 23
  Ciśnienie włączania [bar] 1,5
  Ciśnienie robocze [bar] 10
  Temperatura wody maks. [°C] 60
Warunki otoczenia
  Min. temperatura otoczenia [°C] 0
  Maks. temperatura otoczenia [°C] 55
Cecha bezpieczeństwa
  Stopień ochrony IP54
  Klasa ochronności I
Funkcje i wyposażenie
  Sprężyna ściskająca Stal
  Napęd hydrauliczny
  przystosowany do Pompy 1-fazowe
  Włącznik urządzenia
  Zabezpieczenie przed pracą na sucho
  Manometr
  Zabezpieczenie termiczne przed przeciążeniem
  Tryb ciągły
  Zawór jednokierunkowy
  Przyłącze gwintowane 1"
Wersja obudowy
  Obudowa nylonowa
Panel sterowania
  Przyciski membranowe
Wymiary zewnętrzne
  Długość (bez opakowania) [mm] 125
  Szerokość (bez opakowania) [mm] 153
  Wysokość (bez opakowania) [mm] 165
Masa
  (bez opakowania) [kg] 1

 Wyposażenie seryjne

 Wyposażenie dodatkowe

 brak

Zamówienia na firmę: tutaj
 

Obsługa Klienta:

pon. - czw.: 8:00 - 17:30,

pt.: 8:00 - 17:00


Sklep internetowy:

+48 22 307 53 62

E-mail:

online-pl@trotec.com
Obsługa firm – oddział w Podolszynie Nowym:

+48 22 307 53 60

E-mail:

info-pl@trotec.com


Adres:

Trotec Sp. z o.o. Sp.K

ul. Olszynowa 9, Podolszyn Nowy

05-090 Raszyn