Elektroniczny włącznik ciśnienia TDP DSP

Nr prod. 4610000291
Oszczędzasz: 30.27 zł
196,90 zł 166,63 zł z VAT

Pokaż cenę netto

Elektroniczny włącznik ciśnienia TDP DSP

Idealne do domu & ogrodu – komfortowe sterowanie pompą ze zintegrowanym gniazdkiem i zabezpieczeniem przed pracą na sucho
Automatyczne sterowanie pompą z Plug & Play – po prostu przyłączyć i gotowe!

Czy to nawadnianie ogrodu, zaopatrzenie domu w wodę, czerpanie wody, wypompowywanie znacznych ilości wody z basenu lub prace porządkowe – elektroniczny włącznik ciśnienia TDP DSP Troteca jest praktycznym i niezawodnym rozwiązaniem Plug-&-Play do automatycznego sterowania pompami ogrodowymi, pompami głębinowymi, pompami wirnikowymi lub pompami wody.

Do stałego ciśnienia wody w systemie wodociągowym

Kompaktowy włącznik ciśnienia zamontowany zostaje pomiędzy pompą i przyłączonym dopływem (np. kranem lub wężem ogrodowym) i w ten sposób przebiega automatyczne czerpanie wody bez ręcznego włączania i wyłączania pompy. Włącznik ciśnienia w zamkniętym systemie wodociągowym odpowiada za stałe ciśnienie wody podczas nawadniania ogrodu lub zaopatrzenia w wodę domostwa. Ciśnienie wodociągu jest cały czas monitorowane poprzez przełącznik hydroforowy, w razie jego spadku urządzenie automatycznie się włącza i przywraca ciśnienie na nowo. Po osiągnięciu określonego poziomu ciśnienia sterowanie pompy wyłącza się samoczynnie. Pompa jest poprzez to oszczędzana, a jej żywotność wydłużona. Obydwa otwory na pompie, wpływu i odpływu, wyposażone są w zewnętrzne gwintowanie 1“ i w ten sposób skierowane są do powszechnie stosowanych przyłączy węży lub rur.

Plug & Play – zasilanie pompy poprzez gniazdko sieciowe we włączniku ciśnienia

Również zasilanie pompy odbywa się przez 1100-watowy włącznik ciśnienia TDP DSP. Podłącz po prostu wtyczkę sieciową swojej pompy do wbudowanego we włącznik ciśnieniowy gniazdka 230-V. Po wetknięciu wtyczki włącznika ciśnienia do gniazdka domowego pompa wody zostaje automatycznie zaopatrzona w energię i bezobsługowo regulowana za każdym odkręceniem i zakręceniem dopływu wody. Do przyłączenia elektrycznego pompy do włącznika ciśnieniowego nie jest potrzebna ingerencja fachowca.

Z TDP DSP zamienisz swoją pompę wody w hydrofor

Nie tylko jako zastosowanie w ogrodzie TDP DSP stanowi optymalne rozwiązanie – z tym automatycznym sterowaniem pompy możesz posiadaną już pompę wody rozszerzyć uzyskując hydrofor, który następnie umożliwi użycie wody użytkowej w toalecie, pralce lub pod prysznicem. Włącznik ciśnienia TDP DSP zapewnia stałe ciśnienie wody w przewodach i chroni przyłączoną pompę przed szkodami w wyniku pracy na sucho, efektem wpływu wstecznego oraz przegrzaniem. Praktyczny włącznik ciśnienia przeznaczony jest do maksymalnego ciśnienia roboczego 10 barów. Na wbudowanym manometrze można odczytać aktualne ciśnienie wody w barach. Wytrzymała obudowa z tworzywa sztucznego zgodnie z IP65 chroniona jest z wszystkich stron przed strumieniem wody oraz pyłem. TDP DSP odpowiedni jest niemal do każdego stosowanego systemu pompy bez własnego włącznika ciśnienia i polecany jest jako optymalne uzupełnienie pomp ogrodowych Troteca serii TGP oraz pomp głębinowych Trotec serii TDP.

Zasada działania włącznika ciśnienia

Inne nazwy zamienne stosowane jako włącznik ciśnienia to automatyczne sterowanie pompy, stróż ciśnienia, regulator ciśnienia, automat ciśnienia, sterowanie ciśnienia, kontroler przepływu, sterowanie przepływem, włącznik hydroforowy itp. Zasada działania jest zawsze ta sama. Ciśnienie wodociągowe i ilość przepływu w systemie zamkniętym monitorowane są przez włącznik ciśnienia. Po pobraniu wody z dopływu spada ciśnienie w wodociągu i następuje rejestracja przepływu. Poprzez to włącznik ciśnienia samoczynnie załącza przyłączoną pompę.

Jeżeli dopływ zostanie zakręcony, ciśnienie wody w sieci znowu się podnosi, a przepływ wody się zatrzymuje. Prowadzi to do automatycznego wyłączenia pompy przez włącznik ciśnienia. Pompa zostaje oszczędzona, a jej żywotność przedłużona. Włącznik ciśnienia przeznaczony jest do wody o temperaturze do 60 °C, natomiast ciśnienie robocze w systemie pompowania może wynosić do 10 barów.

Niezawodna ochrona przed pracą na sucho to dłuższa żywotność pompy

Podczas braku wody w studni, stawie lub zbiorniku zadziała wbudowana ochrona przed pracą na sucho, a włącznik ciśnienia automatycznie zatrzymie pompę. Jeśli ciśnienie w sieci spadnie zbyt mocno, a przepływ wody wyniesie mniej niż 1,2 litra na minutę, to włącznik ciśnienia rozpoznaje zagrożenie suchą pracą i automatycznie wyłącza pompę. Pompa chroniona jest tym samym przed uszkodzeniem w wyniku suchej pracy. Niepotrzebne dalsze działanie oraz ewentualne przegrzanie zostają zapobieżone. Dzięki temu mechanizmowi włącznik ciśnienia potrafi również określić, czy w sieci wodociągowej znajduje się nieszczelne miejsce. Po komunikacie błędu LED wywołanym działaniem na sucho pompę można całkiem łatwo na nowo włączyć przyciskiem resetu na panelu włącznika ciśnienia.

Z blokadą wpływu zwrotnego

Elektroniczny włącznik ciśnienia TDP DSP wyposażony jest w zawór zwrotny. Zapobiega on wpływowi wstecznemu wody i chroni przed uderzeniami ciśnienia i ich następstwami. Mechanizm blokady wpływu wstecznego odpowiada w sieci za przepływ pobranej wody tylko w jednym kierunku.

Poprzez ciśnienie płynącej wody otwarty zostaje zamykany element. W przypadku wyłączonej pompy i spadku ciśnienia wody, pozostała w wężu woda naciska na zamykaną część w kierunku przeciwnym. W ten sposób zamyka możliwość jej przedostawania się i zapobiega dalszemu odpływowi.

Liczne możliwości zastosowania

Elektroniczny włącznik ciśnienia TDP DSP skierowany jest w szczególności do następujących zastosowań:

 • Nawadnianie ogrodu wężem, zraszaczem lub systemem Micro-Drip
 • Umożliwia modyfikację Twojej pompy czyniąc z niej hydrofor do zaopatrzenia w wodę użytkową spłuczek toaletowych, pralek lub prysznicy
 • Czerpanie wody ze źródła, stawu, rzeki, zbiornika lub cysterny
 • Wypompowywanie basenów, oczek wodnych lub zbiorników z deszczówką
 • Czyszczenie myjką ciśnieniową lub mycie samochodu


Niezależnie od zadania – z elektronicznym włącznikiem ciśnienia TDP DSP firmy Trotec otrzymujesz niezawodną i wygodną regulację ciśnienia wody bez potrzeby każdorazowego ręcznego włączania i wyłączania pompy.

Uniwersalne zastosowanie z popularnymi pompami wody i następującymi modelami Troteca:

Elektroniczny włącznik ciśnienia TDP DSP Troteca można bez kłopotu zastosować z licznymi popularnymi pompami wody i systemami czerpania – albo bezpośrednio na głowicy pompy, albo przez połączenie wężowe.

Pompy ogrodowe TGP Trotec

Jeśli również przy doborze pompy ogrodowej zamierzasz postawić na markową jakość Trotec, to polecamy nasze trzy modele – TGP 1000 E, TGP 1000 ES lub TGP 1005 E. W tych pompach ogrodowych Troteca włącznik ciśnienia możesz np. przymocować na otworze wylotowym wody w głowicy pompy, a przewód zasilania pompy wetknąć bezpośrednio do gniazdka we włączniku ciśnienia.

Pompy głębinowe TDP Trotec

Włącznik ciśnienia TDP DSP skierowny jest także do naszych obu pomp głębinowych TDP 5500 E i TDP 7500 E. Włącznik ciśnienia włączany tutaj zostaje poprzez połączenie wężowe z tyłu pompy, a wtyczka sieciowa skrzynki rozdzielczej pompy głębinowej połączona z gniazdkiem sieciowym włącznika ciśnienia. Alternatywnie do pomp głębinowych naszej marki polecić możemy również włącznik ciśnienia TDP DS.

Pompy z mocą do 2300 watów mogą zostać połączone z włącznikiem ciśnieniowym jednofazowo. W połączeniu trójfazowym możliwa wydajność pompy wynosi do 4000 watów.

Praktyczne zalety:

 • Automatyczne włączanie/wyłączanie popularnych pomp ogrodowych i pomp wody
 • Sterowanie pompą poprzez ciśnienie wody i prędkość przepływu
 • Zapewnia stałe ciśnienie wody podczas zaopatrzenia w wodę domu lub nawadniania ogrodu
 • Z kablem i gniazdkiem (230 V) do łatwego zasilania pompy
 • Brak potrzeby obecności fachowca podczas przyłączenia elektrycznego pompy
 • Skierowana do ciśnienia roboczego do 10 barów
 • Dwa przyłącza z powszechnie stosowanym gwintowaniem zewnętrznym 1"
 • Plug & Play – łatwa instalacja i obsługa
 • Zabezpieczenie przed pracą na sucho – w razie braku wody wyłącza pompę
 • Z zaworem zwrotnym – zapobiega wpływowi wstecznemu wody
 • Wbudowany manometr (bar)
 • Wyświetlanie stanu pracy za pomocą LED-ów
 • Wysokość czerpania do 23 metrów
 • Regulowane ciśnienie włączania pomiędzy 1,5 i 2,5 bara
 • Rodzaj ochrony IP65 – zabezpieczenie z wszystkich stron przed strumieniem wody i pyłem
 • Przeznaczony do czystej, słodkiej wody o temperaturze do 60 °C
 • Wytrzymała obudowa zapewniająca długą żywotność


Dane techniczne
Informacje ogólne
  Numer części 4.610.000.291
Parametry elektryczne
  Przyłącze sieciowe 220 - 240 V/50 Hz
  Pobór mocy [W] 1 100
Zasilanie elektryczne
  Wtyczka przyłączeniowa CEE 7/7
  Długość przewodu [m] 0,85
  Gniazdo
Parametry techniczne
  Maks. wysokość tłoczenia [m] 23
  Ciśnienie włączania [bar] 1,5
  Ciśnienie robocze [bar] 10
  Temperatura wody maks. [°C] 60
Warunki otoczenia
  Min. temperatura otoczenia [°C] 0
  Maks. temperatura otoczenia [°C] 55
Cecha bezpieczeństwa
  Stopień ochrony IP65
  Klasa ochronności I
Funkcje i wyposażenie
  Sprężyna ściskająca Stal
  Napęd hydrauliczny
  przystosowany do Pompy 1-fazowe
  Włącznik urządzenia
  Zabezpieczenie przed pracą na sucho
  Manometr
  Zabezpieczenie termiczne przed przeciążeniem
  Tryb ciągły
  Zawór jednokierunkowy
  Przyłącze gwintowane 1"
Wersja obudowy
  Obudowa nylonowa
Panel sterowania
  Przyciski membranowe
Wymiary zewnętrzne
  Długość (bez opakowania) [mm] 120
  Szerokość (bez opakowania) [mm] 183
  Wysokość (bez opakowania) [mm] 225
Masa
  (bez opakowania) [kg] 1,5

 Wyposażenie seryjne

 Wyposażenie dodatkowe

 brak

Zamówienia na firmę: tutaj
 

Obsługa Klienta:

pon. - czw.: 8:00 - 17:30,

pt.: 8:00 - 17:00


Sklep internetowy:

+48 22 307 53 62

E-mail:

online-pl@trotec.com
Obsługa firm – oddział w Podolszynie Nowym:

+48 22 307 53 60

E-mail:

info-pl@trotec.com


Adres:

Trotec Sp. z o.o. Sp.K

ul. Olszynowa 9, Podolszyn Nowy

05-090 Raszyn